DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Chovatelská stanice britských koček RELIANE

Chovatelská stanice

ÚVOD

Již od mala naše holky kňučely, že chtějí zvířátko... jenže kupte dětem zvířátko... Po dlouholetém přemlouvání jsem holkám v roce 2000 pořídila malé chlupaté překvapení - Filípka. Bílého perského kocourka. Zamilovali jsme si ho okamžitě. Při rodinných dovolených a školních prázdninách jsme kocourka dali na hlídání naší babičce, která si Filípka oblíbila natolik, že u ní zůstal do dnes.

Ovšem holkám to nedalo a i přes to, že k Vánocům dostali činčilu, se kterou jsme museli hned mezi svátkama na složitou operaci, chtěly další kočku. Jejich zvířecí zájem začal sice lézt do peněz, ale odmítněte tu chlupatou malou kuličku. Když činčila po 5 letech svého života odešla do zvířecího nebe, holky nechtěly o zvířátku ani slyšet.

Před 5 lety dcera přišla, že by k narozeninám zase zvířátko. Koupili jsme od chovatelů z našeho města domácího tchoře - freťáka Matýska. Matýsek byl pokojový mazel, dokud si dcera neporučila k dalším narozeninám zase kočku. 

Její zájem trval na britské whiskas kočičce z Brandýsa nad Labem. Byl to ten nejúžasnější miláček, kterého jsme měli. Každý večer u televize se mi omotala okolo krku. Tvořila mi můj ,, límec". Jelikož bydlíme v rodinném domečku a přes den doma nikdo nebyl, chtěla jsem kočindě pořídit společnici. 

V tu dobu jsem se začala o kočičky zajímat hlouběji a chtěla budoucí kočičku s PP. Jednoho krásného dne v roce 2006 jsme si z Neratovic přivezli modrou kočičku Cleopatru Kerry Blue. Naše první seznamovací kočičí dny byly náročnější, ale holky se skamarádily a jedna bez druhé už nechtěly být.

Čas plynul a dcera se mi odstěhovala i s Whiskas kočičkou Čikynkou. Cleopatra zůstala doma sama. Po neustálem brouzdání na internetu se mi zalíbila britská colourpoint kočička Grace Kelly z chovatelské stanice Sweet Calimero. Na podzim roku 2007 jsem si jí přivezla domů. 

Netrvalo dlouho a dceru jsem uvrtala, aby si pořídila 5 petiměsíčního britského colourpoint kocourka Colomba z chovatelské stanice Pikolka, aby Čikynka nebyla doma sama. A tak jsme se vydali na první výstavy, udělali první tituly.

Kočičky nám trochu odrostly a já jsem se po dlouhém přemýšlení pustila do tvorby koťátek. Dcera si odvezla Cleopatru za Colombem a bylo to. Jak to proběhlo ani napsat nemůžu, to by Vám mohla převyprávět jedině dcera, zážitků z toho dne má požehnaně. 

Cleopatra s Colombem se činili a koťátka už dnes máme na světě, krásná a čilá...